Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Antiradary

Prodejci říkají že všechno je vlastně v klidu a nemusíme se jako uživatelé ALg9 bát...já se ale bát pomalu začínám. https://www.ct24.cz/regionalni/118457-auto-s-antiradarem-zabavi-policiste-sami/
dokonce chtějí "učit" odhalovat antiradary i další obce a státní policii... Jestli se to rozšíří po celé ČR a budou padat vysoké pokuty tak nevím nevím.... Docela se obávám že to nebude pokračovat pro řidiče a uživatele AL dobře...

Vašek| před 14 roky

Zatím nikdo z účastníků této aféry pokutu nedostal. Jedná se o mediální kampaň pro "zastrašení" lidí. Tvůrci zákonů vědí, že budou legislativně vždy pozadu. Já zde samozřejmě v zájmu uživatelů nebudu všechny finty prozrazovat (však nám sem píší již i zinteresovaní zaměstnanci magistrátu Pardubic), ale zkuste si například do Německého googlu zadat slovo "radarwarner" a uvidíte, že i v Německu a dalších zemích, kde jsou antiradary "zakázány", zemích které jsou nám předkládány jako země "slušných" řidičů jsou desítky prodejců a antiradary jsou kvůli své neodhalitelnosti/nedokazatelnosti tiše tolerovány...

Pravda je taková, že současná kampaň občas proběhne i v okolních zmích, a je jedinou možností, jak alespoň dočasně lidi zastrašit.

Smutné je ovšem to, že ti kteří tuto kampaň pomáhají utvářet často žijí v mylné představě, že represe v dopravě pozitivně ovlivňuje bezpečnot provozu, což bylo několikrát vyvráceno, ale samozřejmě se to veřejně příliš neprezentuje, jelikož se to nehodí politické garnituře. Zavedení ryhclostních limitů ve většině zemí na světě nebylo kvůli bezpečnosti, ale bylo to ve vztahu k ropě a pozitivní vliv na bezpečnost to dle statistik jednoduše nemělo. Dokonce ani u nás, kde se při zavedení bohového systému tiše pozměnila metodika statistik, kdy se za mrtvého při dopravní nehodě začal považovat pouze zemřelý do 24 hodin nikoli do 72 hodin po něhodě jako tomu bylo do roku 2006.

Namátkou vybírám několik zdrojů:
Španělská bota: 110 km/h na dálnici kvůli ceně benzinu
Tabulka počtu obětí dopravních nehod ve Velké Británii v závislosti na míře represe



Výběr daní je prostě výběr daní a měření rychlosti je jednou z těch nejlehčeji vybraných a veřejností bohužel (ve vlastní nevědomosti) nejvíce schvalovaných...

Tím nechci říct, že pokud jedete ve městě 100km/h, že nejste nebezpečný, nicméně vsadím se, že ani jeden ze zadržených řidičů v Pardubicích ani přibližně podobnou rychlostí nejel. Naši zákazníci jsou především muži ve věku 40-50 let, kteří celý život jezdí bez problémů (nechtějí se v autě zabít) nicméně v posledních letech narážejí na extrémní nárust "buzerace" na našich silnicích... Slovy laika "novodobí silniční piráti"...

Robert Šatník -   | před 14 roky

Dobrý den,
vzhledem k zákonné povinnosti mlčenlivosti uvedu pouze obecné informace:
Za loňský a letošní rok řešil Magistrát města Pardubic celkem 6 správních deliktů s podezřením na použití antiradaru, a to s následujícím výsledkem.
Jednu věc jsem rovnou odložil, protože vozidlo nebylo zajištěno a antiradar odhalen, tudíž nebylo možné ani naformulovat skutkovou větu.
Dvě správní řízení skončila zastavením z důvodu neprokázání použití antiradaru.
Zbylá 3 správní řízení skončila uložením pokuty. Sankce pokuty ve výši 50.000,- Kč + 2.500 Kč jako paušální částka nákladů řízení je již v právní moci. Jednu věc vrátil Krajský úřad Pardubického kraje k doplnění spisu, jedna věc je stále na krajském úřadě na odvolání.
V rámci přezkumu naříkaných rozhodnutí krajský úřad posoudil postup dle § 138 správního řádu (zajištění důkazu před zahájením řízení) jako zákonný a možný. Dále konstatoval, že magistrátem ustanovený znalec je oprávněn vyhotovit posudek k této věci.
Z uvedeného vyplývá, že se nejedná o mediální bublinu, ale o postup správního orgánu v mezích zákona ke splnění jedné z rolí státu - vynutit vlastní zákony a to vůči všem a sankcionovat porušení právní normy postupem dle zákona.
Doporučuji tedy všem vašim zákazníkům zvážit ve správním obvodu Magistrátu města Pardubic používání Vámi prodávaných zařízení, jež se vejdou pod zákonnou definici antiradaru. Samozřejmě ne všechna zahájená správní řízení skončí prokázáním použití antiradaru nade vší pochybnosti, avšak správní orgán má povinnost postupovat tak, aby skutkový stav zjistil co možná nejpodrobněji, tedy i za cenu dočasného zajištění vozidla, kde je podezření na použití antiradaru. Vzhledem k tomu, že novela účinná od 1/8/2011 ze správního deliktu udělala přestupek, došlo ke snížení maximální výše pokuty na 10.000,- Kč , avšak díky aplikaci zákona o přestupcích se katalog sankcí rozšířil též o vyslovení propadnutí věci (nehodlám samozřejmě propadat vozidlo, ale zvažuji propadnutí nalezeného antiradaru).

S pozdravem
Mgr. Leoš Staněk
vedoucí oddělení přestupků
Magistrát města Pardubic

Leoš Staněk| před 13 roky

Naprosto souhlasím s panem Šatníkem. Dosud jsem jezdil bez antiradaru, ale po zkušenostech, kdy jsem dostal pokutu a trestné bodíky za překročení rychlosti v místě, kde byla hůře viditelná dopravní značka mám po chuti. Absolutně nemám pocit prevence, ale spíše buzerace. Když jsem poliscistovi řekl, že jsem značku opravdu přehlédl, odpověděl:"No to nejste sám, proto tady měříme.". Ztratil jsem iluze a uvažuji a antiradaru. Rád se i svezu rychlejší jízdou, ale tehdy šlo opravdu o nechtěné překročení. Antiradar pravděpodobně pořídím a také se nepovažuji za piráta silnic. Dokonce jsem absoloval i kurzy bezpečné jízdy (zvládání smyku, krizové brzdění apod.) a kurz závodní jízdy, abych své auto lépe poznal, ale buzerovat se nenechám:-) V rychlosti to není, ten nejslabší článek vozu a příčina všech dopravních nehod je mezi volantem a sedadlem řidiče:-)

EddieBackFire| před 14 roky

Děkuji za reakci, v tomto kontextu doporučuji také dnes zvšřejněný následující článek: https://www.antiradary.net/vliv-represe-na-bezpecnost-dopravy/

Robert Šatník -   | před 14 roky

Téměř pod všechno, co je v článku/odkazu uvedeno, bych se podepsal, šikana policie, buzerace řidičů silnějších aut... Jen s výhradou ke statistice nehodovosti, kde by bylo dobré ještě uvést, jaký je poměr počtu jednotlivých kubatur na vozovém parku. Protože určitě u nás jezdí aut nad 3000 ccm podstatně podstatně méně, než těch slabších. Pak je také procento nehodovosti u těchto vozů v absolutních hodnotách menší. Zároveň je velmi pravděpodobné, že při vlastní nehodě "smete" takové auto slabšího kolegu na silnici , a následky jsou tragičtější. Začínal jsem na Škodě 110, a časem se dostal na současného 3,0 litra. Tuto zkušenost bohužel spousta mladých řidičů postrádá.

Heinz| před 13 roky

Právě touto nejasností z našeho článku se týká následující pokračování, které fakta v článku řekněme potvrzuje:

https://www.dfens-cz.com/oldschool/clanek.php?clanek=2011041705

Robert Šatník -   | před 13 roky

Máte dotaz?
Zeptejte se na cokoliv vás zajímá a nechte si poradit od zkušených odborníků
  • Opravdu jsou všechny antiradary legální?
  • Na jakou vzdálenost se o měření dozvím?
  • Může policie zjistit, že mám antiradar?
  • Hodí se přenosný detektor právě do mého vozu?
Prodej a zákaznická podpora

Vojtěch Holáň
+420 731 954 954
holan@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Filip Vašek
+420 731 966 799
vasek@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Jakub Staněk
+420 731 255 244
stanek@antiradary.net