Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

dokazatelnost aktivního antiradaru

Myslím, že tvrzení na vašem webu : "Není znám případ, kdy by bylo toto ustanovení použito, neboť jeho vymahatelnost je díky prakticky nulové možnosti zajištění důkazů o přestupku téměř nemožná." je mírně řečeno nepřesné.
Možná by to stálo za komentář ze strany antiradary

ArtN| před 14 roky

Dobrý den, děkuji za upozornění, formulaci jsem pozměnil tak, aby byla stále aktuální.

"Není znám případ, kdy by bylo toto ustanovení úspěšně použito, neboť jeho vymahatelnost je díky prakticky nulové možnosti zajištění důkazů o přestupku téměř nemožná."

V případě, který je popsán v odkazu, který jste zaslal nebyl postup policie, ani magistrátu v souladu se zákonem. Jak už to ale bývá, ne vždy se v mediích objevuje celá pravda, ale většinou je zkreslená podle toho, kdo o uveřejnění má zájem. I přes to, že se v tomto případě vozidla zkoumala, řidiči zatím nebyli a s největší pravděpodobností ani nebudou postihnuti. Více však až v právním rozboru, který připravujeme.

Dále i v případě, že by se rušičku ve voze podařilo dokázat (jako že se jim to nepodaří) zákon říká, že je zakázáno rušičku používat, nikoli vlastnit. Jezdit s ní v ČR ve vypnutém stavu a používat jí například v zemích, kde je její použití legální není v ČR protiprávní. Proto pokud tedy není prokázáno její použití (jako že to prakticky prokázat nelze - i když se to někteří účelově snaží tvrdit a my jsme schopni toto bez problému vyvrátit), nemůže být v právním státě její držitel bez důkazu postihnut a nikdy žádný z našich zákazníků postihnut nebyl.

Co jste myslel těmi antiradary.cz mi není jasné.

Robert Šatník -   | před 14 roky

Za antiradary.cz se omlouvám, jedná se o chybu. Právní rozbor celé situace by byl určitě dobrý. Předpokládám, že se podobné akce policie můžou opakovat a pak by bylo dobré vědět jak se zachovat.

ArtN| před 14 roky

Máte dotaz?
Zeptejte se na cokoliv vás zajímá a nechte si poradit od zkušených odborníků
  • Opravdu jsou všechny antiradary legální?
  • Na jakou vzdálenost se o měření dozvím?
  • Může policie zjistit, že mám antiradar?
  • Hodí se přenosný detektor právě do mého vozu?
Prodej a zákaznická podpora

Vojtěch Holáň
+420 731 954 954
holan@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Filip Vašek
+420 731 966 799
vasek@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Jakub Staněk
+420 731 255 244
stanek@antiradary.net