Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Policie ČR má nové neoznačené vozy Škoda Kodiaq s měřící technikou

29. května 2024

Nové vozy Škoda Kodiaq, které zakoupila Policie České republiky, mají sloužit především dopravní a pořádkové policii. Pro tzv. skrytý dohled bez policejního označení, bylo vyhrazeno celkem 70 vozidel. Jak budou měřit rychlost a odhalí je antiradar?

Policie ČR nakoupila nové Škody Kodiaq

PČR rozšiřuje svůj vozový park o nové vozy Škoda Kodiaq, pro dopravní a pořádkovou Policii. Z celkem 289 vozidel je 70 určeno pro tzv. skrytý dohled bez policejního označení. Investice ve výši 453 milionů korun byla z velké části financována z evropských fondů, přičemž Policie ČR zaplatila 68 880 009 Kč.

Speciální vybavení a technické specifikace

Nové vozy PČR mají různá barevná provedení, základní výbavu Active, ale pohonné ústrojí pochází z modelu Kodiaq RS. Pohání je dvoulitrový benzinový motor 2.0 TSI s výkonem 180 kW a maximální rychlosti 226 km/h. Dále mají adaptivní podvozek, automatickou převodovku a pohon všech kol. Kromě těchto vozidel má dopravní Policie k dispozici i starší, radarem vybavené Kodiaqy se slabšími motorizacemi.

Neoznačené Kodiaqy jsou vybavené radary

70 neoznačených vozidel bude postupně vybavováno známým radarem RAMER10 C, který bude přemontován z dosluhujících vozů Škoda Octavia. Neoznačené Kodiaqy budou využívány k měření rychlosti a dalším dopravním kontrolám. RAMER10 C je mikrovlnný radar operujicí na Ka-pásmu a je bezpečně detekovatelný našimi radarovými detektory.
Ostatní dodané automobily v typickém policejním označení, nebudou vybavené radary k měření rychlosti.

Další informace o způsobech měření naleznete v článku jak se měří v ČR.


Zdroj: Policie ČR, skoda-auto.cz, novinky.cz


Články, aktuality a informace ze světa antiradarů