Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Česká Policie má nové rychlé rychlé vozy!

4. června 2012
Česká Policie má nové rychlé rychlé vozy!

Na konci dubna 2012 Policie ČR dostala 20 nových vozů - VW Passat, určených pro dohled na našich komunikacích. Jedná se o novou generaci s motorem 3,6 FSI s výkonem 300 koní. Policisté vlastní jak vozy typu sedan, tak i combi. Na celou ČR tak mají k dispozici celkem 35 neoznačených vozů různých barev (15 vozů je starších - Passat R36 + těchto 20 nových). Tyto vozy mají vždy přidělený určitý kraj a silnice (dálnice a silnice první třídy), na kterých měří rychlost a dohlížejí na bezpečnost silničního provozu.

Majitele pasivních antiradarů jistě potěší, že narozdíl od starší generace policejních vozů VW Passat R36 nová generace využívá k měření technologie radaru RAMER 10. Proto Vám dobré detektory, určené pro používání v ČR, pomohou toto měření odhalit.

Radar RAMER umí měřit i v pasivním stavu pomocí cejchovaného tachometru a kamery, ale policisté z 99 % pro podstatně větší jednoduchost obsluhy využívají právě standardní měření pomocí radiových vln, které kvalitní antiradar odhalí.

Nové policejní Passaty tedy mají zabudovou “bradavici” v přední masce vozidla. Ta je při jízdě prakticky neviditelná. Čeho si ale můžete všimnout je, že za zadním sklem mají umístěný LED diodový nápis Policie a stroboskopy. Za předním sklem mají na cloně u spolujezdce umístěn světelný nápis Policie a uprostřed čelního skla mají maják.

Níže jsme pro Vás připravili seznam nových vozů včetně barev a SPZ. Rozdělili jsme je podle krajů, kde operují. Pokud si však pořídíte kvalitní radarový detector, pak se těchto policejch vozů nemusíte obávat.

(Pozor byste si však stále měli dávat na starší generaci Passatů R36. 15 kusů těchto vozů je možné stále na našich dálnicích potkat, ale již ne v takové míře).

VW Passat B7 - Policie České republiky

Komplexní informace o způsobech měření naleznete zde: Jak se v ČR měří?


Články, aktuality a informace ze světa antiradarů