Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

Antiradary

25. září 2023

Přečtěte si vše důležité o Antiradarech nejen u nás, ale i v Evropě, získejte všechny podstatné informace pro rozhodování na jednom místě.


Historie antiradarů v Evropě

Historie antiradarů v Evropě

S prvním radarovým detektorem jsme se mohli setkat za velkou louží, vznikl v roce 1968 v USA a až o mhohé později se objevily v Evropě. Většinou šlo o dovoz právě z USA. Tyto rané antiradary byly jednoduché a detekovaly signály používané tehdejšími policejními radary, převážně na X pásmu. Později byla používána K a Ka pásma, která se stala standardem měření rychlosti v Evropě. Tyto zařízení však nebyla příliš účinná, a proto se u náš příliš nerozšířili.
V 80. a 90. letech se antiradary staly sofistikovanějšími a kompaktnějšími. Nové technologie umožnily lepší filtrování okolních signálů a detekci radarových signálů na větší vzdálenost.
Postupem času došlo k dalšímu zdokonalení antiradarů. Nové technologie umožnily detekci různých typů radarů, včetně moderních 3D radarů, které byly obtížnější na detekci. Některé antiradary začaly využívat GPS a online komunitní databáze k sdílení informací o umístění policejních radarových kontrol a rychlostních pastí.


Různé typy antiradarů

Antiradary se dělí na přenosné a vestavěné. Vestavěné antiradary se dále dělí na pasivní a aktivní. Přenosné antiradary bychom měli správně nazývat radarovými detektory a můžeme je všechny označit jako pasivní.
Druhy antiradarů

Radarový detektor

Pasivní radarový detektor funguje jinak než antiradar. Zachycuje mikrovlnné signály používané policejními radary na principu Dopplerova jevu. Namísto rušení těchto signálů pouze detekuje a upozorňuje řidiče na jejich přítomnost. Pasivní radarové detektory nezasahují do měření rychlosti a jsou plně legální, protože pouze informují řidiče o radaru, což umožňuje snížit rychlost a předejít pokutě za překročení limitu. Nejčastěji jsou umisťovány na čelní sklo osobních vozidel. Příkladem je detektor GENEVO MAX. Jak funguje radarový detektor se dozvíte v našem článku.

Co je to antiradar

Antiradar

Antiradar do auta je aktivní zařízení navržené k potlačení, nebo rušení signálů používaných policejními radary pro měření rychlosti vozidel. Název "antiradar" může být matoucí, ale často se používá pro zařízení určená k ochraně proti laserovému měření rychlosti, nikoliv radarům. Takové zařízení se také označuje jako Laserová rušička.



Ukázka instalací na pevno zabudovaných antiradarů GENEVO

Antiradar GENEVO PRO II ve vozech BMW

1.

Antiradar ve voze BMW řady 7

2.

Antiradar ve voze BMW X7

3.

Antiradar ve voze BMW řady 7

1. GENEVO PRO II Antiradar v BMW řady 7 - Náš zákazník si přál umístit displej antiradaru na dobře viditelné místo a tento model vybral kvůli jeho čitelnému displeji, který lze snadno odebrat díky magnetickému držáku.
2. GENEVO PRO II Antiradar v BMW X7 - V tomto vozidle je odnímatelný displej antiradaru umístěn v uzavíratelné přihrádce, což zajišťuje maximální diskrétnost. Zákazník často cestuje do zahraničí a preferoval systém, který lze snadno schovat nebo deaktivovat.
3. GENEVO PRO II Antiradar v BMW řady 7 - Tento zákazník dorazil na montáž až z Rumunska a požadoval jednoduchý systém pevného radarového detektoru s integrovaným displejem.

Antiradar GENEVO PRO ve vozech Škoda a VW

1.

Antiradar ve voze Volkswagen Passat

2.

Antiradar ve voze Škoda Superb

Antiradar ve voze Škoda Superb

1. GENEVO PRO Antiradar ve voze Volkswagen Passat - Podle zákazníkových přání byl displej systému namontován přímo nad budíky, do zorného pole řidiče. Zákazník najezdí přes 30 000 km ročně a vybral si pasivní ochranu proti pokutám.
2. GENEVO PRO Antiradar ve voze Škoda Superb - Magneticky odnímatelný displej systému je zde umístěn nad infotainmentem vozu, zákazník je často cestující obchodní zástupce.

Antiradar GENEVO PROTECTOR ve vozech Porsche, Audi

1.

Antiradar v Porsche

2.

Antiradar v Audi

3.

Antiradar v Porsche

1. GENEVO PROTECTOR Antiradar v Porsche - Zákazník usiloval o dosažení maximální úrovně ochrany a požadoval diskrétní instalaci s dobře dostupným tlačítkem pro případnou deaktivaci systému.
2. GENEVO PROTECTOR Antiradar v Audi A8 - Na základě požadavku zákazníka byl nainstalován komplexní systém PROTECTOR s tlačítkem umístěným pod volantem. Majitel vozu je podnikatel, který často cestuje, a je již zvyklý na bezobslužné systémy z jiného svého vozidla.
3. GENEVO PROTECTOR Antiradar v Porsche 911 - Zákazník si tento systém vybral také pro jeho GPS lokátor a toužil po maximálně diskrétní instalaci s minimálním zásahem do vozidla.

Do jakých vozidel se antiradar hodí?

Téměř do jakýchkoliv! Našimi nejčastějšími zákazníky jsou běžní řidiči se zcela běžnými auty typu Škoda, VW apod. Pozor si dejte jen na to, zda-li váš vůz není vybaven pokoveným čelním oknem, které použití přenosného detektoru znemožňuje. Pro výkonné, luxusní a sportovní automobily doporučujeme zvážit vestavěnou montáž kompletního systému, na který vám rádi připravíme nabídku.

Antiradary a legislativa

V České republice není jízda se zapnutým pasivním antiradarem zakázána. Zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje pouze použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů. Použití pasivních radarových detektorů (antiradarů, které pouze přijímají radarový signál) tento zákon nijak neomezuje ani nezakazuje. V ČR není znám případ, kdy by uživatel čelil postihu za použití pasivního radarového detektoru.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích omezuje použití takových zařízení, která aktivně ovlivňují technické prostředky:
(6) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar"). Paragraf §3, zákon č. 361/2000 Sb. - Zákon o provozu na pozemních komunikacích

Protože pasivní antiradary neboli radarové detektory neovlivňují ani neznemožňují funkci radarů, není jejich použití tímto ani jiným zákonem postihováno a nelze je považovat za antiradar, jelikož ten z definice své funkce aktivně ruší nebo ovlivňuje funkci prostředků používaných policií. Jsou tedy zcela legální.

K čemu je v antiradaru GPS

GPS v antiradarech: Proč je důležitá?

Detektory GENEVO jsou vybaveny GPS modulem s databází stacionárních radarů, úsekových měření a kamer na červenou. Tyto zařízení se liší od mikrovlnných radarů a laserů tím, že obvykle nevysílají žádný signál, což dělá databázi jejich umístění nepostradatelnou. Díky naší dlouholeté zkušenosti s mapováním máme nejpropracovanější databázi na trhu. Detektor GENEVO vás upozorní na tyto rizikové body s dostatečným předstihem, podle nastavení na 250, 350 nebo 450 metrů. Informace o jejich aktuálním a plánovaném výskytu získáváme z různých zdrojů, včetně zpravodajství, sociálních sítí, fór, od uživatelů a testerů.

K čemu jsou aktualizace v antiradarech

Aktualizace dat do radarového detektoru

Proč je tak důležité mít vždy v detektoru aktuální databázi?

Radary a kamery se často mění
Jak je zmíněno výše ve článku, dění na silnicích neustále sledujeme a každý měsíc pravidelně vydáváme novou aktualizaci naší GPS databáze. Prostřednictvím aktualizací tak budete vědět o všech nových radarech po celé Evropě.

Zvýšíte výkon vašeho zařízení
Pro maximální úroveň detekce kontinuálně vylepšujeme vestavěný software, abyste se vyhnuli nejen pokutám, ale i falešným poplachům.

Získáte zcela nové funkce
Koupí detektoru u nás péče nekončí. Pravidelně přidáváme do vašeho zařízení zcela nové funkce, zjednodušení, nebo třeba zvukovou sadu.

Jak na aktualizace detektorů GENEVO se dozvíte na stránkách výrobce - aktualizace a podpora.



PŘENOSNÉ RADAROVÉ DETEKTORY GENEVO



Antiradar GENEVO MAX

GENEVO MAX

GENEVO MAX patří mezi nejvýkonnější pasivní antiradary mezi přenosnými zařízeními. Díky svým inovativním funkcím a kompletně přepracovanému laserovému senzoru vás na cestách nic nepřekvapí. Tento antiradar nabízí špičkovou úroveň detekce většiny radarů, které jsou v Evropě známé, a naprosto minimalizuje falešné poplachy. Mezi přenosnými detektory je tak GENEVO MAX bezpečně nejlepším a také nejprodávanějším antiradarem na trhu. Doživotní aktualizace databáze jsou zahrnuty v ceně.

Zjistit více

Antiradar GENEVO ONE M

GENEVO ONE M

GGENEVO ONE M je prvním a zároveň nejmenším radarovým detektorem z řady GENEVO, který je schopen detekovat dříve nedetekovatelné MultaRadary a GATSO radary používané v některých evropských zemích. Díky svým kompaktním rozměrům a jednoduchému ovládání je populárním společníkem na cesty nejen po České republice, ale i po Evropě. A co je ještě lepší, aktualizace databáze jsou pro tento detektor doživotně zdarma.

Zjistit více

Antiradar GENEVO ONE S - Black Edition

GENEVO ONE S - BLACK EDITION

GENEVO ONE S - Black Edition byl vyvinut speciálně pro měřící technologie používané v České republice. Tento model včas varuje před měřeními z jakéhokoliv směru, také obsahuje databázi pevných radarů a kamer, díky vestavěnému GPS přesně ví, před kterými riziky varovat. Aktualizace databáze jsou v ceně a platí na jeden rok.

Zjistit více

Antiradar GENEVO ONE S

GENEVO ONE S

GENEVO ONE S představuje cenově dostupný vstup do světa špičkových radarových detektorů GENEVO. S vyspělou a osvědčenou detekční technologií vám tento detektor poskytne všechny potřebné informace o policejních radarech, stacionárních kamerách a úsekových měřeních v České republice. Aktualizace databáze jsou u modelu ONE S v ceně a platí na jeden rok.

Zjistit více


Články, aktuality a informace o ze světa antiradarů