Prodej tohoto zařízení byl ukončen a byl nahrazen novější verzí Valentine One V1 Gen2.
Valentine One dlouhodobě patří mezi kvalitní radarové detektory. V roce 2006 byl tento antiradar v ČR dokonce bestsellerem a to zejména v době výpadku dodávek detektorů Beltronics s úpravou pro použití v ČR. Z této doby vzniklo pro detektor Valentine One mnoho pozitivních referencí uživatelů. Bohužel časem se zjistilo, že spolehlivost tohoto detektoru (u některých jeho verzí) nebyla nikterak valná a navíc za posledních 10 let tento produkt prakticky nedoznal podstatných změn, nebo vylepšení a proto je vzhledem ke stávající konkurenci již podstatně zastaralý. Největší nevýhodou tohoto antiradaru je absence GPS, zastaralé ovládání, jeho velikost a v neposlední řadě na dnešní dobu nepřiměřeně vysoká cena.
V nabídce máme samozřejmě nejnovější verzi z roku 2016 a to 3.895.
Kategorie "Levné antiradary", do které spadá tento produkt, obsahuje nejen levné a jinde draze nabízené low-end modely, ale také v ČR omezeně funkční zařízení. Zboží z této kategorie našim zákazníkům příliš nedoporučujeme, některé z nich nedržíme skladem, nicméně jsme je schopni dodat za srovnatelných, nebo lepších cenových podmínek než konkurence.
Valentine One obsahuje 2 radarová čidla (vpředu i vzadu) a to mu umožňuje velice přesně lokalizovat místo měření. Například dojíždí-li Vás policejní auto s radarem. Poměrně slušně dokáže odhalit také lasery používané městskou policií. 100% ochranu proti laseru však zajistí pouze laserová rušička typu AntiLaser.
Podstatnou nevýhodou antiradaru Valentine One je relativně slabé odrušení mikrovlnného šumu, což způsobuje poměrně značné množství falešných poplachů. To platí zejména pro jízdu ve městech. Mimo město a na dálnici se s falešným poplachem setkáte poměrně zřídka. U posledních verzí tohoto modelu byl problém s množstvím falešných poplachů částečně vyřešen, bohužel však na úkor citlivosti, která však zůstává relativně dostatečná. Velký problém s falešnými poplachy však V1 má při snímání laseru. Díky vysoké citlivosti a špatnému odrušení laserového čidla pak V1 reaguje na většinu vozidel vybavených laserovými adaptivními tempomaty (Volvo, Infonity, Ford...). V praxi tedy má člověk průměrně jeden falešný laser poplach za 10km a proto je detekce laseru u V1 prakticky k ničemu a proto doporučujeme laserové čidlo deaktivovat.
Ověřte si, zda Vaše vozidlo není vybaveno determálním (atermálním, pokoveným, antireflexním nebo solárním) sklem.
Tato skla účinně zabraňují proniknutí radarových paprsků k detektoru a ten je pak nepoužitelný.
Řešením je nákup pevné sady Protector 850cz, která má zabudované čidlo v přední masce automobilu.