Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky u našich specialistů:Volejte  731 800 200 nebo 731 954 954  |  KONTAKT
24. ledna 2019

V tomto článku Vám přiblížíme, proč existují dva různé druhy držáků - vertikální a horizontální.

V některých zemích, jako je Česká republika, Slovensko, Rakousko aj. je polarizace policejních radarů pootočena o 90° a nejlépe jsou tedy detekovatelné ve stejné pozici a to s vertikálním držákem, případně s vertikálním umístěním antény u vestavěného systému.

Stejná pozice detektoru nejen výrazně zvětšuje vzdálenost detekce v nepříznivých odrazových podmínkách, minimalizuje ale i možné falešné poplachy. V místech s vysokým počtem odrazných ploch jako jsou městské oblasti, se signál láme a jeho polarizace je pak bipolární. Tento signál je pak dobře detekovatelný jak ve vertikální tak v horizontální pozici.

Největší rozdíl tedy pocítíme na otevřené silnici, kde je minimum odrazných ploch a detektor ve stejné polarizaci může mít až o polovinu větší účinost.


U nás a v soudedních zemích tedy doporučujeme jezdit výhradně s vertikálním držákem, pokud Vás zajímají i ostatní země a jak v nich detektor používat, kontaktujte naše odborníky, kteří Vám rádi poradí.


A jak by měl v našich podmínkách vypadat správně přichycený detektor?


Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky u našich specialistů: Volejte  731 800 200 nebo 731 954 954  |  KONTAKT