Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.

verze CZ - objasněna!!

Tak jsem se na nějakém fóru dočetl jak je to s tou verzí CZ

Je to ze dne 7.7.2010 od nějakého experta BEL:

Existuje, neexistuje - to je takova hra se slovicky. Ve skutecnosti existuje verze RX65e s 33.80 a 34.30 GHz (zbytek Ka narow nas tady nezajima) a verze RX65e s 34.00 a 34.30 Ghz. Pro CR je vhodna jenom ta druha a proto se to zacalo odlisovat tim dodatkem CZ.
U RX65e to donedavna nebylo tak zhave, sedy dovoz byl minimalni a z ofiko dovozu se do prodeju dostavala jenom ta "spravna" EURO verze, takze se zadne dodatky k nazvu nejdrive nepouzivaly.

Ted zacali nekteri prodejci tahat RX65e ze zahranici stejne jako Escort X50 EURO, tak se na to zacalo vice upozornovat a odlisovat tim CZ v nazvu. Zakaznici jsou z toho zmateni, protoze frekvenci 34.30 GHz maji oba pristroje stejnou, takze se muze stat, ze na jeden radar reaguji oba verze naprosto shodne a na dalsi uz reaguje jenom jeden z detektoru. Rovnez tak zalezi na tom, odkud je "sedivka" dovezena - v nekterych statech se prodavaji RX65e s 33.80 GHz, v jinych zase s 34.00 GHz.

A aby to zase nebylo tak uplne jednoduche, tak frekvence 33.80/34.00 GHz jsou v zapadni Evrope naprosto nedulezite veci, tak tam casto evropsky distribur posle verzi, ktere ma momentalne nejvice a neresi, jestli je to s 33.80 nebo 34.00 GHz. Casto se pak stane, ze jedna "sedivka" je naprosto OK, protoze se vlasne jedna o CZ verzi, ale dalsi pristroj ze stejneho zdroje je naprosto nevyhovujici, protoze se jedna o WestEuro vezi s 33.80 GHz. Jak jsem jiz psal, bez specialniho imitatoru radaru, ktery maji asi jenom 3 nejvetsi prodejci antiradaru v CR nebo bez dlouhodobeho testovani v realnem provozu, to nema sanci rozlisit nejenom zakaznik, ale ani prodejce.

Pro jednodussi orientaci zakazniku a zamezeni podobnych cachru a nekdy i primo podvodu s jednotlivými verzemi, zacal vyrobce tisknout primo na detektor stat urceni napr. Czech republic, takze staci vybrat detektor s timto oznacenim a zakaznik ma 100% garanci, ze koupil antiradar vhodny pro CR. Kdo rad riskuje, tak muze usetrit hezkych par tisic a ziskat detektor se stejnou funkcnosti nebo taky verzi s 50% ucinnosti, kde jedna frekvence bude u nas absolutne nefunkcni.

Stejnak bych rád, aby mě někdo poradil, který zakoupit. Děkuji

Neználek| před 14 roky

Ano, zde je to shrnuto naprosto přesně.

Výrobce u nových detektorů plánuje zavedení možností volby jazyků v menu displeje. Nicméně běžný uživatel v detektoru prakticky nic neměni a pokud ano, setkává se se slovy jako Volume, nebo Ka Narrow, u kterých překlad prakticky postrádá smysl, nehledě na to, že některé položky jsou v menu detektoru uvedeny jako zkratky, kdy je překlad rovněž zbytečný. Při varování před radarem detektor pípá a opět není nutno aby místo pípání mluvil. Ke každému detektoru navíc zákazník obdrží polnohodnotný český návod. Překlad má tedy u výrobce jednu z nejnižších priorit a raději se věnuje inovacím a vývoji detektoru po stránce funkčnosti.

Osobně antiradary používám cca 8 let a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to u detektoru to nejméně podstatné.

Robert Šatník -   | před 14 roky

Máte dotaz?
Zeptejte se na cokoliv vás zajímá a nechte si poradit od zkušených odborníků
  • Opravdu jsou všechny antiradary legální?
  • Na jakou vzdálenost se o měření dozvím?
  • Může policie zjistit, že mám antiradar?
  • Hodí se přenosný detektor právě do mého vozu?
Prodej a zákaznická podpora

Vojtěch Holáň
+420 731 954 954
holan@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Filip Vašek
+420 731 966 799
vasek@antiradary.net

Prodej a zákaznická podpora

Jakub Staněk
+420 731 255 244
stanek@antiradary.net