UŽIVATELSKÝ MANUÁL - GENEVO PROTECTOR II

ÚVOD


Vážený zákazníku,

děkujeme Vám, že jste si zakoupil nejpokročilejší zařízení tohoto typu na trhu. Tento unikátní produkt je univerzálním pomocníkem pro řidiče a byl vyvinut na základě dlouholeté zkušenosti v oboru a vyplňuje významné mezery na trhu tím, že přináší řadu nových a dosud nikde v oboru nepoužitých funkcí, parametrů a možností. Při vývoji tohoto zařízení bylo dbáno zejména na specifické požadavky uživatelů z České republiky. To však samozřejmě neznamená, že by nebylo možné využívat jej i jinde v Evropě, právě naopak. Snažili jsme se vyvinout ten nejlepší produkt, fungující skvěle nejen v České republice, ale i v ostatních zemích Evropy. Zařízení je složeno z několika "modulů", které lze libovolně kombinovat. Radarová část PROTECTOR II využívá nejpokročilejších metod pro odrušení falešných poplachů, je absolutní jedničkou v detekci radarů v Ka pásmu používaném zejména v ČR a samozřejmě vyniká i v detekci pásem, které využívá policie v ostatních zemích Evropy. Radarová část pro tyto účely využívá přepracovanou technologii světové jedničky v oboru GENEVO.

Jistě Vás zaujme také několika dalšími funkcemi, jako je například online databáze mobilních radarů a policejních hlídek, automatická aktualizace databáze úsekových kamer, integrovaná GPS kniha jízd, a další databáze GPS databáze bodů, hlasová signalizace lokalizovaná do několika jazyků, možnost naprosto diskrétní instalace, legálnost v celé EU, a mnoho dalších.

Nastavování všech parametrů zařízení probíhá pomocí jednoduchého a intuitivního webového rozhraní "PROTECTOR II" na odkazu: SETUP.ANTIRADAR-PROTECTOR.CZ, což uživateli přináší až nečekaný komfort a individuální možnosti nastavení.
Věříme, že s tímto na světě unikátním produktem, budete spokojeni a najezdíte mnoho ničím nerušených kilometrů.

Upozornění: Při používání tohoto zařízení Vás nikdo a nic neopravňuje porušovat dopravní předpisy a to především nejvyšší povolenou rychlost na silnicích a rychlostních komunikacích!

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Vašeho autorizovaného prodejce.

OBSAH

SADA ZAŘÍZENÍ OBSAHUJE

FUNKCE ZAŘÍZENÍ

RADAROVÁ ANTÉNA

LASEROVÝ MODUL / PARKOVACÍ ASISTENT (volitelné příslušenství):

GPS - KNIHA JÍZD

GPS - DATABÁZE

KONTROLA SPRÁVNOSTI FUNKCE RADARŮ - PoliceCheck

INTERPRETACE FUNKCÍ

INTERPRETACE RADAROVÝCH a LASEROVÝCH POPLACHŮ

HLÁŠENÍ PŘEDNASTAVENÝCH GPS BODŮ

OVLÁDÁNÍ ZAŘÍZENÍ

ZAPNUTÍ ZAŘÍZENÍ

VYPNUTÍ ZAŘÍZENÍ

TLAČÍTKOVÉ UŽIVATELSKÉ MENU

V uživatelském menu tedy postupně "rolujete" a můžete měnit následující funkce:

Pokud máte zapnutou funkci online hlášení, tak můžete pomocí tlačítka uložit mobilní policejní hlídku.

Po přidržení tlačítka Vás zařízení nejprve hlasově upozorní: „Vypnout zařízení“. Jakmile uslyšíte toto upozornění, pustíte ovládací tlačítko a zařízení se deaktivuje. Pokud tlačítko nepustíte, pokračujete na další funkci.

Další v uživatelském menu je položka “Změnit hlasitost”: Na výběr máte standardní a tlumennou. Po uvolnění tlačítka Vám zařízení oznámí buďto “standardní”, nebo “tlumená” a dále "nastaveno ". Toto nastavení je využitelné zejména cestujete-li se spícími dětmi, nebo nepřejete-li si být zařízením příliš rušení.

Další v uživatelském menu je položka “Nastavit filtr”: Na výběr máte "Žádný", "Mírný" a "Silný". Toto nastavení je využitelné zejména pro jízdu na místech s vyšším výskytem mikrovlnného šumu (zejména máte-li aktivována radarová pásma pro Evropu, na kterých se vyskytuje více nežádoucích mikrovlnných zdrojů - falešných poplachů. Mějte na paměti, že čím silnější filtr máte aktivován, tím horší detekci budete mít u skutečného radaru.

Položka “Přepnout pásma radaru”: Na výběr jsou dvě možnosti: “Česká a Slovenská republika”, dále pak “Evropa”. Tato funkce slouží k vypnutí/zapnutí určitých pásem radarů, jelikož v ČR se využívají jiná pásma než v ostatních zemích Evropy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Při nastavení detektoru radarů na pásmo Evropa, se aktivuje “pásmo K”. V tomto pásmu pracují i jiná zařízení, která mohou způsobovat více falešných poplachů.

Další v uživatelském menu je položka “Změnit typ cesty”: Na výběr máte soukromou a služební jízdu. Po uvolnění tlačítka Vám zařízení oznámí buďto “služební jízda”, nebo “soukromá jízda”. Toto nastavení je využitelné zejména pro účely elektronické knihy jízd.

Tato funkce slouží pro zapnutí a vypnutí laserového modulu. Po přidržení ovládacího tlačítka Vás zařízení nejprve hlasově upozorní: „Nastavit laserový modul“. Jakmile uslyšíte toto upozornění, pustíte ovládací tlačítko a funkce zapnutí nebo vypnutí laserového modulu se provede. Pokud tlačítko nepustíte, pokračujete na další funkci. Po použití je tato funkce v menu nahrazena funkcí ZAPNUTO, která slouží k opětovné aktivaci laserového modulu.

Za normálních okolností svítí LED dioda na ovládacím tlačítku zařízení zeleně, pokud LED dioda bliká červeně, znamená to že je některý z modulů deaktivován[1].

Toto hlášení slouží pouze k opuštění menu, jejím zvolením se nezmění žádné nastavení. Všechny funkce dostupné z uživatelského menu (i další funkce) můžete snadno změnit pomocí webového rozhraní "PROTECTOR II". Prostřednictvím webového rozhraní můžete také vypínat a zapínat přítomnost jednotlivých položek uživatelského hlasového menu.

DEAKTIVACE ZAŘÍZENÍ

NASTAVOVÁNÍ ZAŘÍZENÍ

Kartička k zařízení PROTECTOR II:

CHYBOVÁ HLÁŠENÍ A PORUCHY ZAŘÍZENÍ

ZTRÁTA KOMUNIKACE S RADAROVOU ANTÉNOU

ZTRÁTA KOMUNIKACE S GPS ANTÉNOU

ZTRÁTA SIGNÁLU GPS

ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

OPERAČNÍ FREKVENCE

DOPORUČENÉ NASTAVENÍ PRO ČESKOU REPUBLIKU

Implicitně aktivovaná pásma radarového modulu:

TECHNICKÉ PARAMETRY

Napájení
 • Napájecí napětí: 11 až 15V DC
 • Klidový odběr při vypnutí tlačítkem /režim standby /cca.10mA
 • Proudový odběr v zapnutém stavu: cca. 300mA
 • Maximální proudový odběr při poplachu: 450mA / max.
 • Výstup mute spíná při poplachu na zem max. zátěž: 10mA / 14,5V
 • Řídící jednotka musí být instalována v interiéru z důvodu ochrany proti poškození vodou
 • Řídící jednotka má proudové jištění uvnitř jednotky, přesto však doporučujeme (kvůli jištění přívodních napájecích kabelů - např. skřípnutí kabelů na kostru vozidla atd.) na oba napájecí kabely a to červený i zelený zapojit dodatečnou pojistku hodnoty 5A.
Další parametry
 • GPS anténa a samotná radarová anténa splňují normu krytí: IP67 (odolnost proti vodě)
 • Provozní teplota: -20 až +70°C
 • Skladovací teplota: -30 až +80°C
Rozměry
 • Radarová anténa: 98,4 x 49,2 x 42,2 mm
 • GPS anténa: 41 x 49 x 14 mm
 • Řídící jednotka: 120 x 80 x 27 mm
 • Uživatelské ovládací tlačítko: ř 18 x 6mm
 • Reproduktor: 56 x 56 x 53 mm