Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky u našich specialistů:Volejte  731 800 200 nebo 731 954 954  |  KONTAKT
19. dubna 2017

Česká Policie přezbrojila, dostala cca 100 nových laserů

Česká Policie přezbrojila, dostala cca 100 nových laserů

Na jaře roku 2017 dostala policie České republiky zhruba stovku nových laserů určených pro měření rychlosti. Znamená to tedy, že má Policie ČR stovku dalších přístrojů na dohlížení nad dopravní situací? Ne! Tyto lasery totiž slouží jako náhrada za již ne tolik spolehlivé měřiče z roku 2007.

Je tedy pravděpodobné, že policie bude mít stejné, nebo jen velmi málo zvýšené množství prostředků, jak dohlížet nad dodržováním pravidel silničního provozu.

Nové lasery neslouží pouze k zaznamenávání překročení rychlosti, ale také k natáčení souvislého video záznamu. Tato technologie pomůže strážníkům zaznamenávat i další přestupky, jako je nedovolené předjíždění, přejezd na červenou, nesprávný způsob jízdy a podobně. Co to ale znamená pro majitele přenosných detektorů? Je třeba pořizovat nový?

Co se týče laserové detekce, tak všechny přenosné radarové detektory jsou schopné pouze detekovat laserové měření. Pokud Vám přenosný detektor zahlásí měření laserem, pak už jste s největší pravděpodobností byli změřeni. Pasivní detektor není schopen Vás před ním efektivně ochránit. Znamená to tedy, že je čas přejít na pevně zabudovanou rušičku? Ne nezbytně! Jste-li již uživatelem přenosného detektoru, víte, že si na laserové měření musíte dávat pozor a jste na tuto skutečnost zvyklí. Hojnost laserového měření se nijak nezvýší, pouze si Vás u toho natočí. Pokud Vás ale hrozba strážníka krčícího se za stromem znervózňuje, existuje pro Vás velmi jednoduché řešení. Parkovací asistent AL Priority, nebo Genevo FF mají schopnost varovat Vás před laserovým měřením a dát Vám předem určenou časovou prodlevu pro zbrzdění na maximální povolenou rychlost. Montovat tyto systémy do vozidel je v ČR legální a jsou jedinou spolehlivou ochranou proti tomuto druhu měření.

Naším doporučením pro všechny řidiče je tedy, pokud ho již nevlastníte, kvalitní přenosný detektor, jako například Genevo One, a doplnit ho buď systémem AL Priority, nebo Genevo FF.

Komplexní informace o způsobech měření naleznete zde:

Jak se v ČR měří? Má antiradar šanci?

Jak se v ČR měří II? Policejní Passaty, Superby a jiné měřící vozy...

Objednávat a dotazovat se můžete také telefonicky u našich specialistů: Volejte  731 800 200 nebo 731 954 954  |  KONTAKT